Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/evehtcom/domains/aykardanismanlik.com/wp-includes/Requests/Transport/cURL.php on line 162
TEKNOFEST 2018 Nasıl Geçti? Neler gördük? | Aykar Danışmanlık Hizmetleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı işbirliği ile düzenlenen TEKNOFEST 2018, bu yıl oldukça görkemli bir şekilde geçti… İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, İstanbul’da Yeni Havalimanı’nda gerçekleşti.

Havacılık ve savunma sanayii gibi birçok yerli teknoloji ürünlerimizin sergilendiği organizasyonda ulusal ve global kapsamlı yarışmalar da düzenlendi. Dört gün süren festivali toplam 500.000’i aşan insan ziyaret etti.

Festivalin en dikkat çeken gösterilerinden biri ise açılış töreninden sonra savaş uçağı, yolcu jeti, formula aracı, motosiklet ve spor arabaların birbiri ile aynı anda yarışmasıydı.

Festivalde, sportif amatör havacılık için üretilen Türkkuşu T 19 A ve ASELSAN’ın tasarım ödüllü yeni el telsizi de tanıtıldı. PTT’nin kargo taşımacılığından kullanacağı otonom sürüş özelliğine sahip Drone’u da festival de tanıtımı yapılan araçlardandı…